Vyučovanie kresby v Súkromnej škole umeleckého priemyslu v Žiline kladie dôraz na osvojenie si základov výtvarného videnia, proporcie, kompozície a techniky kresby. Cieľom je rozvíjať individuálne pozorovanie, výtvarné myslenie a schopnosť výtvarne interpretovať realitu.
V 1. ročníku sa žiaci oboznamujú s elementárnymi princípmi kresby – geometriou tvarov, proporciami ľudskej postavy, štruktúrou, svetlom a tieňom. Od 2. ročníka sa náročnosť zadania zvyšuje – pribúdajú kompozične zložitejšie motívy, práca s modelom v priestore, štúdie v rôznych výtvarných technikách (uhol, tuš, lavírovanie, rudka, kombinované techniky).
Súčasťou vyučovania je maľba, ktorá rozvíja farebné vnímanie, prácu s valérom, chromatickými kontrastmi a štýlovo voľnejším prístupom k výtvarnému zobrazeniu. Vo vyšších ročníkoch štúdia sa kladie dôraz na experimentovanie s výtvarnými prostriedkami, hľadanie osobného výrazu a otvorenosť ku kritickému hodnoteniu vlastnej práce. Najmä v 3. ročníku sa žiaci pripravujú na externé výtvarné konfrontácie – napríklad medzinárodnú súťaž Figurama, ktorá je zameraná na figurálnu kresbu a štúdium ľudskej postavy. Aktuálny záber je z vyučovania kresby žiakov 3. ročníka študijného odboru 8603 M grafický dizajn, ktorých vedie Mgr. art. Martina Michnicová.
PaedDr. Peter Majer, MBA