súkromná
škola
umeleckého
priemyslu
žilina
bledo_modry bledo_modry bledo_modry biely bledo_modry
Dnes je 14. 10. 2019
meniny má Boris
zajtra Terézia

Projekty

Stáž Malaga
Mobilitný projekt Leonardo da Vinci
EDOV II


Radenov dom v Čičmanoch

Školský projekt COMENIUS
DOUBLE VOICES


Stáž Malaga
Mobilitný projekt Leonardo da Vinci
EDOV III


Elektronizácia vzdelávacieho systému
na SSUŠ v Žiline
Národný projekt OPIS EVSRŠ


Projekt Erasmus+
KA219 - Strategické partnerstvá pre
školské vzdelávanie
TWO VOICES


Projekt Erasmus+
KA219 - Strategické partnerstvá pre
školské vzdelávanie
CSVUO


Projekt IT AKADÉMIA partner
celonárodného projektu

Aktuality

Úvod Aktuality Škola Štúdium Študenti Galéria Kontakt
škola v médiach 2009/10 2010/11 2011/12 2012/13 2013/14 2014/15 2015/16 2016/17 2017/18 2018/19 2019/20


Zriaďovateľ:
ivas
INŠTITÚT VZDELÁVANIA
A STAROSTLIVOSTI

Partneri školy:
artregister

PGU

CAR
Register umeleckých
diel a umelcov


Nadácia
Nadácia KUBIKUMOchrana osobných údajovArchív - aktuality šk.rok 2013/2014

<< | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >>
Olympiáda v nemeckom jazykuvložené: 06. 12. 2013

viac foto v galérii
26.11.2013 sa uskutočnila olympiáda v nemeckom jazyku, na ktorej sa zúčastnili študenti II. ročníka úrovne A2. Študenti si najskôr napísali test a potom ukázali svoje rečové znalosti v nemeckom jazyku prostredníctvom opisu obrázka a rozhovoru na vybranú tému. Výhercami sa stali:
Laura Hrušková (II.A) – 1. miesto
Júlia Budošová (II.A) – 2. miesto
Všetkým zúčastnením ďakujeme za zapojenie sa do olympiády a výhercom gratulujeme.

Školské kolo Olympiády ľudských práv .vložené: 27. 11. 2013
Budúci týždeň sa na našej škole uskutočnia triedne a školské kolá OĽP.

Viac v prilohe

Pozvánka pre rodičov vložené: 12. 11. 2013
Dovoľujeme si pozvať rodičov študentov našej školy na triedne schôdzky, ktoré sa uskutočnia 20.11.2013 o 15.30 h. Rodičia budú informovaní o výchovno-vzdelávacích výsledkoch , dochádzke a organizácii školského roka. Všetkých vás srdečne pozývame.

Ing. Václav Dostálek
riaditeľ školy

Študentská kvapka krvi na našej školevložené: 19. 11. 2013

viac foto v galérii
Aj v tomto roku sa študenti a pedagógovia našej školy zúčastnili prospešnej akcie, ktorú každoročne organizuje Slovenský Červený kríž v spolupráci s Národnou transfúznou službou SR (NTS SR) a hematologicko-transfúznymi oddeleniami (HTO) nemocníc.
Heslom tohtoročnej Študentskej kvapky je Nemusíš robiť nič. Tento apel Slovenský Červený kríž adresuje darcom a potenciálnym darcom krvi – stačí sa rozhodnúť a prísť darovať krv - na mobilný odber alebo odberové miesto NTS SR či HTO nemocníc, tam už všetko potrebné urobia profesionáli.
Študentská kvapka krvi má celoslovenskú pôsobnosť s dosahom najmä na školy, ale aj firmy a organizácie. Jej cieľom je primäť najmä mladých ľudí, aby chodili darovať krv pravidelne, čím sa zabezpečuje dostatok krvi v našom zdravotníctve. Už takmer dvadsaťročná tradícia kampane prináša ovocie, jej výsledkom je získanie tisícov pravidelných darcov krvi, v ostatných rokoch výrazne stúpol najmä podiel mladšej generácie medzi oceňovanými mnohonásobnými darcami krvi.
Mobilné odbery krvi a ďalšie sprievodné akcie - akými sú napríklad náborové workshopy či simulované odbery krvi - budú prebiehať vo všetkých väčších mestách, ale aj mnohých obciach Slovenska. Krv však môžete darovať každodenne od pondelka do piatka na všetkých odberových miestach NTS SR a vo vyhradených dňoch na hematologicko-transfúznych oddeleniach nemocníc. Viac informácií na http://www.redcross.sk/co-robime/darovanie-krvi/

Príjemné stretnutie s ERAS-mákmivložené: 19. 11. 2013

viac foto v galérii
Druhú novembrovú stredu popoludní v našej škole bolo počuť zvučnú angličtinu viac ako inokedy. Sedem študentov z rôznych krajín Európy 13.novembra 2013 navštívili našu Súkromnú strednú umeleckú školu a reprezentovali svoje krajiny na besede so študentmi školy. Multimediálnymi prezentáciami informovali našich žiakov o živote mladých ľudí vo svojej domovine - Fínsku, Litve, Poľsku, Rumunsku a Čiernej Hore. Konverzácia so študentmi našej školy, ktorí sa pripravujú na zahraničné stáže, prebiehala v anglickom jazyku. Zahraniční študenti študujú na Slovensku v rámci projektu ERASMUS. Do našej školy priniesli aj prvky národného koloritu svojej krajiny. Spievali piesne a tance svojho národa. Beseda všetkých zaujala a predĺžila sa do neskorého večera. Na záver stretnutia si študenti vymenili adresy a naplánovali si ďalšie aktivity. Veríme, že ich entuziazmus vydrží a plánované aktivity sa podarí zrealizovať. Spoločne strávené chvíle iste zostanú pre všetkých zainteresovaných peknou spomienkou na študentský život v SSUŠ v Žiline.
Zapísala PaedDr.Ľubica Malíková

Harmonogram prípravného kurzu kresleniavložené: 18. 11. 2013

Návšteva z VŠVU - pokračovanievložené: 15. 11. 2013

viac foto v galérii
Dňa 11. novembra sme s potešením privítali medzi sebou Mgr. art. Patrika Illa z katedry Úžitkového umenia z Vysokej školy výtvarných umení. Patrik Illo pôsobí už tretí rok ako vedúci Ateliéru skla a na pôdu našej školy prišiel odprezentovať práce svojich študentov, kolegov a samozrejme aj svoje. Jeho tvorba je známa a cenená nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí. Momentálne vystavuje v Dánsku. Vzácna návšteva bola veľmi inšpiratívna nielen pre našich študentov, ale aj pre pedagógov našej školy. Ďakujeme kolegyni Daniele Mládenkovej za zorganizovanie inšpiratívnej akcie.

Imatrikulácia našich prváčikovvložené: 13. 11. 2013

viac foto v galérii
Dňa 5. 11. 2013 sa na staničke v Záriečií v Žiline konala každoročná udalosť nazývaná imatrikuly. Úlohou udalosti bolo vtipne zosmiešniť nových študentov našej školy. Dve triedy tretiakov spojili svoje hlavy, aby vymysleli čo najvtipnejšie úlohy, na ktoré by prváci spomínali celý život. Témou imatrikúl bol western. Na uvítanie pri vchode dostávali jednotliví študenti štamprlíky naplnené drinkom, ktorý sa skladal z nakrájaných gumových cukríkov, paradajkového džúsu, čili korenia a horčice. Samozrejme, drink sme pred servírovaním aj degustovali a nebolo to až také zlé ako sa zdalo na prvý pohľad. Niektorí extrémisti si dokonca vypýtali dupľu. Juraj Trojan s Mariannou Sopkovou na začiatok uvítali všetkých prítomných a nasledovala vtipná scénka, ktorú pripravili žiaci 3.A. Prostredie scénky bolo typicky vystrihnuté zo starých westernových filmov končiacich americkým ,,happy endom“. Scénky, ktoré mali prichystané pre jednotlivých študentov, boli rôzne. Prvou úlohou bolo zlízať nádielku z plienky. Detská plienka natretá nutelou bola prilepená na stoličke. Jednotlivci si mali kľaknúť a bez pomoci rúk zlízať nutelu. Ďalšie úlohy boli napríklad maľovanie make-upu dievčaťu na tvár so zaviazanými očami. A následne jeden pár mal spraviť výmenu a dievča so zaviazanými očami malo maľovať nechty na nohách chlapcovi. Keby ste videli pohľad toho chalana, keď mu Juraj kázal vyzuť topánky a následne aj ponožky. Ďalšou úlohou bolo vyfúkať múku bez pomoci rúk z hlbokej misy a na jej dne ste našli prekvapenie. Bol tam cesnak v čokoláde. Mňam! Ďalšie vtipné úlohy boli ,,cucanie špagiet“, ,,kokosový tanec“, ,,jedenie jogurtu“, no i mnoho ďalších. Prváci si prešli študentskou skúškou, vďaka ktorej dostali diplom a školské tričko, ktoré nemôže chýbať v skrini žiadnemu zo študentov. No a my diváci, ktorí sme túto skúšku prekonali pred pár rokmi, sme sa dobre zabavili.
Lenka Kubalíková

Deň otvorených dverívložené: 12. 11. 2013

viac foto v galérii
Ďakujeme všetkým, ktorí prijali pozvanie a prišli našu školu navštíviť v rámci Dňa otvorených dverí 7.11.2013. Žiaci zo ZŠ a rodičia boli sprevádzaní našimi študentmi po celej budove školy, v ktorej videli diela študentov, vyskúšali si aj maľovanie objektov a nazreli do zákulisia výroby študentských prác v dielni.
Všetci záujemcovia, ktorí majú záujem o štúdium na našej škole a nemali možnosť zúčastniť sa v tomto termíne Dňa otvorených dverí, si môžu nové informácie pozrieť na našej webstránke .

Úvodná hodina „Prípravného kurzu kreslenia“vložené: 05. 11. 2013
Úvodná nultá hodina „Prípravného kurzu kreslenia“ pre uchádzačov o štúdium sa bude konať v pondelok 11. 11. 2013 o 15:30 hod. Okrem prihlásených sa môžu zúčastniť aj všetci ďalší záujemcovia. Náplňou hodiny bude predstavenie lektorov, organizačné pokyny a rozdelenie do skupín. Celkovú cenu kurzu 70,- € (20 hod x 3,50 €/hod) je potrebné zaplatiť na úvodnej hodine.

Všetkých Vás srdečne pozývame.

<< | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >>
© Copyright 2017 CENTRAL ART REGISTER s.r.o., Všetky práva vyhradené