súkromná
škola
umeleckého
priemyslu
žilina
bledo_modry bledo_modry bledo_modry biely bledo_modry
Dnes je 14. 10. 2019
meniny má Boris
zajtra Terézia

Projekty

Stáž Malaga
Mobilitný projekt Leonardo da Vinci
EDOV II


Radenov dom v Čičmanoch

Školský projekt COMENIUS
DOUBLE VOICES


Stáž Malaga
Mobilitný projekt Leonardo da Vinci
EDOV III


Elektronizácia vzdelávacieho systému
na SSUŠ v Žiline
Národný projekt OPIS EVSRŠ


Projekt Erasmus+
KA219 - Strategické partnerstvá pre
školské vzdelávanie
TWO VOICES


Projekt Erasmus+
KA219 - Strategické partnerstvá pre
školské vzdelávanie
CSVUO


Projekt IT AKADÉMIA partner
celonárodného projektu

Aktuality

Úvod Aktuality Škola Štúdium Študenti Galéria Kontakt
škola v médiach 2009/10 2010/11 2011/12 2012/13 2013/14 2014/15 2015/16 2016/17 2017/18 2018/19 2019/20


Zriaďovateľ:
ivas
INŠTITÚT VZDELÁVANIA
A STAROSTLIVOSTI

Partneri školy:
artregister

PGU

CAR
Register umeleckých
diel a umelcov


Nadácia
Nadácia KUBIKUMOchrana osobných údajovArchív - aktuality šk.rok 2013/2014

<< | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >>
DEŇ OTVORENÝCH DVERÍvložené: 08. 10. 2013
Všetkých záujemcov o štúdium na našej škole, ale aj ostatných priaznivcov umenia pozývame na DEŇ OTVORENÝCH DVERÍ, ktorý sa uskutoční vo štvrtok 7.11. 2013 v čase 9:00 – 16:00 hod. Budete mať príležitosť zúčastniť sa na vyučovacích hodinách ,zoznámite sa so životom školy a môžete si vyskúšať svoje schopnosti.

Radi Vás po vzájomnej dohode privítame aj v inom termíne.


Základné informácie pre uchádzačov o štúdium na našej školevložené: 08. 10. 2013
Súkromná stredná umelecká škola v Žiline je zameraná na úžitkové umenie. Všetky odbory sú štvorročné, ukončené maturitnou skúškou. Forma štúdia je denná, s vyučovacím jazykom slovenským. Žiak má po absolvovaní maturitnej skúšky úplné stredné odborné vzdelanie. Maturitná skúška pozostáva zo slovenského jazyka a literatúry, cudzieho jazyka, teoretickej a praktickej časti odborných predmetov.

viac

Informácia pre uchádzačov o štúdiumvložené: 19. 09. 2013
Otvárajú sa prípravné kurzy kreslenia pre uchádzačov o štúdium na SSUŠ v Žiline. Prihlášku nájdete v sekcii Štúdium > Prípravný kurz kreslenia

POZVÁNKA NA VÝSTAVUvložené: 17. 10. 2013
TO SÚ ONI - pedagógovia Súkromnej strednej umeleckej školy v Žiline
Vernisáž bude 24. októbra 2013 o 16:00 v kaštieli Oščadnica a výstava potrvá do 8. decembra 2013. Pre záujemcov o účasť na vernisáži je pripravený autobus ktorý bude odchádzať o 15:00 zo zastávky Hálková./pred budovou školy/

V školskom roku 2013/14 Súkromná stredná umelecká škola oslavuje už piate výročie svojho pôsobenia v Žiline. Výstava "TO SÚ ONI, pedagógovia SSUŠ", usporiadaná v kaštieli Kysuckej galérie v Oščadnici, po prvý krát predstaví tvorbu trinástich výtvarníkov a výtvarníčok, ktorých, napriek rozdielnemu veku a umeleckému zameraniu, spája okrem priateľstva a vzájomného rešpektu najmä to, že pôsobia na jednej umeleckej škole. Tak ako sa postupne zvyšoval počet žiakov SSUŠ, nie len zo Žiliny ale zo všetkých regiónov kraja, rozšíril sa aj učiteľský zbor. Po minulé roky bola jeho pedagogická činnosť zviditeľnená na výstavách študentských prác jednotlivých odborov školy. Výstavy s názvom "TO SME MY 2009 až 2012", boli usporiadané na pôde Považskej galérie umenia v Žiline i v priestoroch samotnej školy. Výstava s otočeným názvom "TO SÚ ONI" dáva priestor samotným učiteľom a učiteľkám, aby predstavili tento krát vlastné výtvarné diela. Ich tvorba je rôznorodá a tak na výstave budú zastúpené od obrazov, grafických listov, cez sochy, objekty, fotografiu, aj šperky, odevný dizajn a voľné objekty. Hlavným cieľom je, napriek obmedzenému počtu artefaktov, vzhľadom na počet vystavujúcich autorov, predstaviť pedagógov ako tvorivé osobnosti s vlastným umeleckým programom a taktiež ich rôznorodosť a špecifické zamerania, cez ktoré pedagogicky formujú názory mladých adeptov grafických, dizajnérskych, výtvarných či fotografických profesií. Vernisáž bude 24. októbra 2013 o 16:00 v kaštieli Oščadnica a výstava potrvá do 8. decembra 2013.


TO SÚ ONI – pedagógovia SSUŠvložené: 28. 10. 2013

viac foto v galérii
Výstava pedagógov Súkromnej strednej umeleckej školy v Žiline, ktorá v tomto roku zavŕši piaty rok pôsobenia, pod názvom TO SÚ ONI ukázala skutočne pozoruhodné spektrum tvorby. Po prvý krát sa spoločne predstavila väčšina učiteľov odborných výtvarných predmetov žilinskej umeleckej školy. Výstavy sa zúčastnilo trinásť autorov, ktorí vlastným výberom mali ukázať svoju voľnú alebo komerčnú tvorbu, realizovanú popri pedagogickej činnosti na škole alebo aj z obdobia, kedy ešte na škole nepôsobili. V prízemných výstavných priestoroch Kysuckej galérie v Oščadnici, sa v troch sieňach rozvinula zaujímavá expozícia, ktorá v jednotlivých dielach preniká cez viaceré tradičné aj súčasné výtvarné médiá. V prvej sieni sa streli diela „pánskeho klubu“, kde dokonalý realizmus akad. mal. Stana Lajdu prechádza cez grafické listy Mgr. art. Andreja Mazúra k expresívnych figurálnym kompozíciám Mgr.art. Petra Repku a jeho abstraktných variáciách vložených do tradičných zlátených rámov. V strednej miestnosti sa stretli štyri výtvarníčky. Pôsobivé geometricky a farebne riešené ornáty Mgr.art. Pavly Lazárkovej Trizuljakovej sa dopĺňajú s hrejivými, originálne barokom inšpirovanými autorskými modelmi Mgr.art. Andrei Lachovej. Vo vitríne na jednej strane sú živočíšne tvary kovovo prírodných šperkov Mgr.art. Daniely Mládenkovej, ktorá ich doplnila komornými medenými obrazmi. Nad druhou vitrínou s hodvábnymi objektmi doplnenými lesklými kovovými komponentmi Mgr. Andrei Vittekovej sú hravo veselé pestrofarebné ilustrácie Mgr. art. Anny Brunovej. V poslednej miestnosti sa spájajú kresby, grafické návrhy a realizácie Mgr. Jany Hrabovskej s rozmernými obrazmi háčkovanými z medeného drôtu Andrei Lachovej a abstraktnými obrazmi Kataríny Rybárovej a minimalistickým dielom Petra Pisára. Miestnosti dominuje inštalácia dvojice autorov akad.mal Petra Pisára a Mgr. Kataríny Rybárovej, zachytávajúca v obyčajných predmetoch spomienky na dni minulé, cez ktoré autori nachádzajú zmysel prispôsobovania sa životným okolnostiam. Nad celou kolekciou sa dvíha fotografický objekt s obrovským detailom hlavy ukrižovaného Krista od Mgr.art. Heleny Šiškovej. Drevené sochy Mgr. art. Miroslava Palla s ľahko surrealistickým podtextom dopĺňajú celú koncepciu výstavy.
Kým v minulosti sa žiaci Súkromnej strednej umeleckej školy v Žiline predstavili na výstavách s názvom TO SME MY, súčasná výstava v Kysuckej galérii TO SÚ ONI v ľahkej parafráze poodkrýva tvorivý umelecký svet ich pedagógov. Výstava potrvá do 8. decembra 2013.
Mgr. Darina Arce

Bienále ilustrácií v Bratislavevložené: 28. 10. 2013

viac foto v galérii
Žiaci a pedagógovia našej školy sa 16.októbra zúčastnili odbornej exkurzie v Bratislave. Hlavným cieľom exkurzie bola prehliadka medzinárodne prestížneho podujatia Bienále ilustrácií Bratislava 2013.
Potom žiaci navštívili Bienále FORMA 2013 v Slovenskom centre dizajnu, ktoré má za cieľ zaznamenať súčasný vývoj na slovenskej umeleckej scéne.
Vo výstavnej sieni Dizajn štúdio ÚĽUV v Bratislave mali žiaci možnosť zhliadnuť aktuálnu výstavu Školy úžitkového výtvarníctva Josefa Vydru v Bratislave s názvom „Dva z ôsmich (deviatich)“.
Nasledovala návšteva expozície slovenského moderného umenia 20. storočia, s aktuálnou výstavou mladého výtvarníka Ašota Haasa pod názvom „Inside“, ktorú zaradila do výstavného plánu Galéria Nedbalka v Bratislave.
Galéria Cypriána Majerníka (pôvodne založená v roku 1957) je po SNG najstaršou dodnes existujúcou galériou v Bratislave. Hlavným zameraním je podpora a prezentácia mladého slovenského výtvarného umenia. Žiaci si pozreli aktuálnu výstavu „Transavatgardy 20.storočia“.

Mgr.art. Pavla Lazárková Trizuljaková

Vernisáž diel „Súzvuk s prírodou“vložené: 25. 10. 2013

viac foto v galérii
Účastníci tretieho pracovného stretnutia projektu Comenius Double Voice predstavili svoje diela v piatok 18.10.2013 na nádvorí školy. Vernisáže sa zúčastnili aj zástupcovia spolupracujúcej poľskej školy. Riaditeľ odovzdal účastníkom stretnutia certifikáty a poďakoval im za odvedenú prácu. Práce si môžte pozrieť v galérii.
Ing. Malík Ondrej

Exkurzia na Oravuvložené: 25. 10. 2013

viac foto v galérii
Deň 16. október 2013 bol na našej škole dňom exkurzií. Študenti I.A a I.B sa spolu s triednymi učiteľkami Andreou Vittekovou a Helenou Šiškovou, učiteľkou slovenského jazyka Helenou Kučerovou a učiteľkou dejín umenia Darinou Arce zúčastnili návštevy múzea P.O. Hviezdoslava a Oravskej galérie v Dolnom Kubíne a expozície Ľudovít Fullu SNG v Ružomberku. Celý deň bol nabitý bohatým programom. Ako prvý nás privítal Dolný Kubín upršaným počasím. To nám však nepokazilo náladu, namierili sme si to rovno do múzea Pavla Országa Hviezdoslava, kde nám lektorka podala zaujímavý výklad o spisovateľovom celom živote a diele. Pozreli sme si aj expozíciu, v ktorej sa nachádzajú pozoruhodné dokumenty jeho tvorby.

Viac(Exkurzia Orava.pdf)

Návšteva ateliéru Stana Lajduvložené: 24. 10. 2013

viac foto v galérii
V rámci programu pripravenom pre našich poľských hostí bola i návšteva ateliéru nášho pedagóga akad. mal. Stana Lajdu. Poľských študentov a pedagógov oboznámil s niektorými svojimi prácami, ukázal im i diela, ktoré vznikli počas stredoškolských rokov. Najviac ich zaujala malá prednáška o rozrobenej rekonštrukcii podľa silne zničeného originálu Leonardovej Poslednej večere, na ktorej Lajda pracuje v dvakrát zmenšenom merítku už päť rokov. Postup Leonardovej práce, symbolika vloženého diela, príčiny poškodenia, pohnutá história diela, až po nedávne dvadsať rokov trvajúce reštaurovanie diela, s tým všetkým sa v priebehu hodiny oboznámili vnímaví študenti a ich pedagógovia.

Návšteva z VŠVUvložené: 18. 10. 2013

viac foto v galérii
Dňa 14. októbra sme s potešením privítali medzi sebou Mgr. art. Marcela Benčíka ArtD. z katedry Vizuálnej komunikácie VŠVU a Mgr.art. Luciu Gašparovičovú, absolventku Ateliéru S+M+L+XL. z Vysokej školy výtvarných umení. Vysokoškolskí pedagógovia prišli odprezentovať jednotlivé študijné odbory a tiež porozprávať naším študentom o tom, čo ich čaká a neminie na talentových skúškach. Boli by sme veľmi radi, keby sa táto aktivita stala tradíciou, a študenti by mali každý rok možnosť porozprávať sa s vysokoškolskými pedagógmi o škole, prípadne sa pýtať na všetko, čo ich zaujíma, ešte pred tým, ako sa rozhodnú kam a čo pôjdu študovať. Celá návšteva sa niesla v príjemne uvoľnenom duchu a my sa tešíme na ďalšie stretnutie niekedy v predvianočnom čase, ktoré by už mohlo mať charakter konzultácií nad študentskými prácami.
Mgr. Janka Hrabovská

<< | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >>
© Copyright 2017 CENTRAL ART REGISTER s.r.o., Všetky práva vyhradené