súkromná
škola
umeleckého
priemyslu
žilina
bledo_modry bledo_modry bledo_modry biely bledo_modry
Dnes je 14. 10. 2019
meniny má Boris
zajtra Terézia

Projekty

Stáž Malaga
Mobilitný projekt Leonardo da Vinci
EDOV II


Radenov dom v Čičmanoch

Školský projekt COMENIUS
DOUBLE VOICES


Stáž Malaga
Mobilitný projekt Leonardo da Vinci
EDOV III


Elektronizácia vzdelávacieho systému
na SSUŠ v Žiline
Národný projekt OPIS EVSRŠ


Projekt Erasmus+
KA219 - Strategické partnerstvá pre
školské vzdelávanie
TWO VOICES


Projekt Erasmus+
KA219 - Strategické partnerstvá pre
školské vzdelávanie
CSVUO


Projekt IT AKADÉMIA partner
celonárodného projektu

Aktuality

Úvod Aktuality Škola Štúdium Študenti Galéria Kontakt
škola v médiach 2009/10 2010/11 2011/12 2012/13 2013/14 2014/15 2015/16 2016/17 2017/18 2018/19 2019/20


Zriaďovateľ:
ivas
INŠTITÚT VZDELÁVANIA
A STAROSTLIVOSTI

Partneri školy:
artregister

PGU

CAR
Register umeleckých
diel a umelcov


Nadácia
Nadácia KUBIKUMOchrana osobných údajovArchív - aktuality šk.rok 2013/2014

<< | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >>
Súzvuk s prírodouvložené: 18. 10. 2013

viac foto v galérii
V dňoch 14. - 18. októbra sa konalo v poradí už tretie stretnutie našich a poľských študentov a pedagógov. Tentokrát sa pobyt konal na pôde Súkromnej strednej umeleckej školy a témou stretnutia bol ,, Súzvuk s prírodou“. V areáli školy počas piatich dní vznikli naozaj inšpiratívne objekty z dreva. Súčasťou stretnutia bola aj odborná výmena výtvarných a technologických skúseností medzi študentami a pedagógmi. Výstupom tvorivého sympózia bude vernisáž výstavy, dňa 18.októbra o 11.00 v areáli školy.
Srdečne pozývame!

Návšteva ateliéru Mareka Riboňavložené: 18. 10. 2013

viac foto v galérii
Už po druhýkrát sme na pôde našej školy privítali žiakov a pedagógov školy A. Kenara zo Zakopaného. Prvý deň ich príchodu sme navštívili ateliér žilinského výtvarníka Mareka Ryboňa. Prezentovanie jeho tvorby a diskusia o rôznych osobnostiach výtvarného umenia bola prínosom nielen pre poľských študentov a učiteľov, ale aj pre našich.

KARÁSEK vs AFRICAvložené: 18. 10. 2013

viac foto v galérii
Vernisáž: štvrtok 17. októbra 2013 o 17.00 hod
Trvanie výstavy: 18.10. – 1.12.2013
Koncepcia výstavy: Iveta Ledecká, Milan Mazúr
Výstava sa uskutoční pod záštitou predsedu Žilinského samosprávneho kraja Juraja Blanára
Afrika v Považskej galérií umenia v Žiline
Dňa 17.októbra sa v Považskej galérií umenia konala vernisáž výstavy, ktorej sa zúčastnil aj pán riaditeľ i študenti našej školy.
Výstava pod názvom KARÁSEK vs AFRICA je ďalším pokračovaním zastavení sa bronzových plastík výtvarníka Miloša Karáska, ktoré autor konfrontuje s africkým kmeňovým umením. Výstava mala premiéru v ZOYA Múzeu v Modre a po prezentácii v Žiline bude výstava reinštalovaná v ruskej metropole. Výstava má ambície predstaviť publiku sochársku tvorbu autora Miloša Karáska, ktorá predstavuje ojedinelý model prepojenia originálnych afrických artefaktov (sôch) s jeho plastikami. Výstava je rozdelená na dve časti. V prvej časti autor predstavuje vlastné bronzové figurálne kompozície ovplyvnené africkým umením. V druhej častí je to výber z autorovej súkromnej zbierky, ktorej sa už dlhodobo venuje s Beátou Krškovou. Autor veľmi zaujímavo predstavuje svoj cyklus „Adaptúry“, ktoré prelínajú obidve časti expozície. Výstava – dialóg medzi autorom a pôvodným umením čiernej Afriky potrvá v Považskej galérii umenia do 1.decembra 2013.
Srdečne pozývame!

Návrat z Parížavložené: 17. 10. 2013

viac foto v galérii
Kristína Gašpieriková , žiačka 3.B triedy, víťazka celoslovenskej výtvarnej súťaže ,, Všetky farby ženskej krásy“, ktorú organizovala spoločnosť Garnier, sa vrátila z víkendového pobytu v Paríži. Pre ňu a jej tútorku PaedDr. Ľubicu Malíkovú spoločnosť Garnier zabezpečila letenky, ubytovanie v hoteli Murat v centre Paríža a vstupenky do známych múzeí a galérií. Za všemožnej podpory vedenia školy sa im podarilo stráviť prekrásny jesenný víkend v Paríži. Obe účastníčky sú vedeniu školy za ústretovosť veľmi vďačné.

Paríž.pdf

Vernisáž výstavy Heleny Galbavejvložené: 14. 10. 2013

viac foto v galérii
Dňa 8. Októbra sa V Krajskej knižnici v Žiline konala vernisáž výstavy pod názvom „Impresie Heleny Galbavej“ . Autorka vníma maľovanie ako dotyk štetcom, ktorý môže zachytiť farbu. Vernisáže sa zúčastnil aj riaditeľ našej školy Ing. Václav Dostálek, priateľ maliarky Akad. mal. Stano Lajda a študenti našej školy.

Na výstavu obrazov všetkých srdečne pozývame!

Prezentácia knihy Počmáraný životvložené: 14. 10. 2013

viac foto v galérii
Považská galéria umenia v Žiline v spolupráci s Karmelitánskym nakladateľstvom a Žilinským samosprávnym krajom usporiadala 2. októbra prezentáciu knihy Miroslava Cipára Počmáraný život. Tejto akcie sa zúčastnili aj naši prváci pod vedením pani učiteľky Mgr. Kučerovej, ktorých zaujal aj spisovateľ Ľubomír Feldek, ktorý knihu uvádzal. Celá akcia prebehla v príjemnej atmosfére.

Návšteva Florencie alebo niečo ako krásny senvložené: 14. 10. 2013

viac foto v galérii
V priebehu relatívne krátkej existencie SSUŠ v Žiline sa začiatkom októbra uskutočnila v poradí druhá návšteva talianskej Florencie. Exkurzie po stopách počiatku modernej kultúry sa okrem vedenia školy a pedagógov odborných predmetov zúčastnilo 42 študentov. Päť dní nabitých bohatým programom bol náročný nielen na poznatky a emócie, ale aj na fyzickú kondíciu. Veď zdolať len Brunelleschiho kupolu katedrály dá zabrať a celodenné púte mestom a galériami sú náročné ako túry v Tatrách. Námaha vynaložená pri zdolaní kupoly však bola vzápätí vykompenzovaná nádherným pohľadom na panorámu mesta s doširoka otvorenou krajinou toskánskej pahorkatiny.
Celý článok

Vydarený septembrový fotoplenér v spolupráci s našou školouvložené: 10. 10. 2013

viac foto v galérii
Štyri dni fotografovali neprofesionálni fotografi z piatich štátov – Ukrajina, Bielorusko, Poľsko, Česko a Slovensko – krásy a výnimočností Žilinského kraja. Fotoklub Obzor Žilina, ktorý pracuje pri Krajskom kultúrnom stredisku v Žiline v zriaďovateľskej pôsobnosti ŽSK, zorganizoval v prvý septembrový týždeň medzinárodný fotoplenér Východ – Západ. Záštitu nad podujatím prevzal predseda Žilinského samosprávneho kraja Juraj Blanár a primátor mesta Žilina Igor Choma.

Fotografovanie v plenéri malo stanovené tri základné témy – fotografovanie portrétu v krajine, ktoré sa realizovalo v atraktívnom prostredí parku pri Budatínskom hrade v súčinnosti so Súkromnou strednou umeleckou školou v Žiline. Druhou témou bolo fotografovanie industriálneho prostredia a to sa realizovalo v starých dielňach na opravu železničných rušňov v žilinskom depe. Treťou témou bolo fotografovanie krajiny a starej architektúry v Múzeu kysuckej dediny vo Vychylovke. Tu sa účastníkom fotoplenéru naskytla príležitosť fotiť aj starú lesnú úvraťovú železničku s parnou lokomotívou, ktorú s obrovským nadšením využili. Veď túto európsku raritu inde neuvidia. Krásu krajiny umocnilo aj vynikajúce slnečné počasie.

Anna Lovritšová, Krajské kultúrne stredisko v Žiline

Galéria NEDBALKAvložené: 30. 09. 2013

viac foto v galérii
Dňa 3.9. 2013 sa uskutočnila učiteľská exkurzia do Bratislavy. Cieľom bola výstava prvorepublikovej Školy umeleckých remesiel - slávnej ŠUR v priestoroch mestského múzea v Bratislave. Na nemecký BAUHAUS nadväzujúca škola vytvorila základy umeleckého školstva na Slovensku a na výstave boli predstavené všetky oddelenia ŠUR a žiacke práce. Následne sme navštívili vynikajúcu expozíciu slovenskej výtvarnej moderny v súkromnej Galérii NEDBALKA na Nedbalovej ulici. Vďaka ústretovosti majiteľa galérie sme mali možnosť v predstihu vidieť výstavu Andre Nemesa, ktorá sa otvárala až na druhý deň.

Výstup na Rozsutecvložené: 20. 09. 2013

viac foto v galérii
V sobotu 7.septembra VÚC Žilina v spolupráci s Krajskou knižnicou v Žiline organizovali výstup na Veľký Rozsutec, pri príležitosti umiestnenia pamätnej tabuľky venovanej blahoslavenému svätému otcovi Jánovi Pavlovi II.. Autorom portrétu na pamätnej tabuľke je náš pedagóg akad. Mal. Stanislav Lajda, ktorý sa odhalenia osobne zúčastnil a spolu s riaditeľom našej školy Ing. Václavom Dostálkom vystúpili na vrchol. Krásne počasie a viditeľnosť prispeli významnou mierou k slávnostnej atmosfére celého podujatia.
Článok.pdf

<< | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >>
© Copyright 2017 CENTRAL ART REGISTER s.r.o., Všetky práva vyhradené